Starý otec - poctivé slovenské potraviny

O starom otcovi

Starý Otec je sieť predajní s potravinami, ktorá si dala za cieľ ponúknuť svojim zákazníkom výlučne slovenské potraviny a to potraviny na Slovensku skutočne vyrábané, nie iba zabalené. Slovensko produkuje množstvo skvelých produktov, na ktoré môžeme byť skutočne hrdí. Nechceme, aby zostávali neprávom v úzadí len preto, lebo nemajú takú marketingovú podporu, ako svetové značky a preto sa snažíme aj prostredníctvom našich predajní pomôcť im získať širšie povedomie a nových zákazníkov.

Preto sme stavili na malých a stredných dodávateľov – tí sú podľa nás tými tradičnými nositeľmi kvality. Ich snahou nie je vyrábať a predávať tisíce kusov – radšej zostávajú pri menšej, ale kvalitnejšej výrobe. U mnohých je to záležitosť niekoľkých generácii, ktoré s hrdosťou pokračujú v diele, začatom ich starými otcami.

Ale slovenský pôvod nie je všetko. Myšlienka Starého Otca zachádza ešte ďalej. Máme mimoriadne prísne kritériá na zloženie produktov, aby sme mali istotu, že produkty, ktoré u nás kúpite, môžete konzumovať bez obáv vy alebo vaše deti. U Starého Otca nenájdete umelé sladidlá, glutamany ani glutamáty, či škodlivé farbivá. Väčšina produktov je vyrábaná podľa tradičných receptúr.

Nuž a prečo sa oplatí navštíviť Starého Otca?

1. Od vzniku prvej predajne je naším určujúcim kritériom kvalita. Zašli sme tak ďaleko, že sme si vybudovali vlastnú mäsovýrobu a pekáreň, aby sme vyrábali produkty presne podľa našich vlastných predstáv. Mäsové výrobky majú vysoký podiel mäsa, v mliečnych výrobkoch je slovenské mlieko, nepoznáme zmrazené a dopekané pečivo, džemy obsahujú množstvo ovocia a sú bez cukru, medy sú od slovenských medárov, vajíčka z voľného chovu, nepoznáme šťavy z koncentrátov.

2. Máme mimoriadne prísne kritériá na zloženie výrobkov, čo sa týka surovín aj prídavných látok. Za viac ako päť rokov sme pochopili množstvo trikov na zákazníkov, ktoré hrajú veľkí výrobcovia a zistili sme, že u mnohých produktov platí: čím viac zložiek v produkte, tým horšie.

3. Naši dodávatelia sa radia medzi malých a stredných výrobcov. Mnohí svojmu podnikaniu prepožičali svoje meno, čo je pre nich záväzkom, aby ich produkty boli najvyššej kvality.

4. Pri každom produkte od Starého Otca presne viete, kto ho vyrobil – nekupujete produkty pochádzajúce z nešpecifikovanej krajiny EÚ.

5. Naši dodávatelia pochádzajú z celého Slovenska, mnohokrát z menej rozvinutých oblastí. Kúpou ich produktov dávate prácu ľuďom v týchto regiónoch a vaše peniaze zostávajú v tejto krajine.

6. O tom, že zákazníci vnímajú značku Starý Otec ako dôveryhodnú a spoľahlivú, svedčí aj ocenenie Superbrands Slovakia, ktoré pravidelne získavame od roku 2018.

 

Filozofia
Starého
Otca

Starý Otec je sieť predajní s potravinami, ktorá si dala za cieľ ponúknuť svojim zákazníkom výlučne slovenské potraviny a to potraviny na Slovensku skutočne vyrobené, nie iba zabalené.

Slovensko produkuje množstvo skvelých produktov, na ktoré môžeme byť skutočne hrdí. Nechceme, aby zostávali neprávom v úzadí len preto, lebo nemajú takú marketingovú podporu, ako svetové značky.

Akcia tyzdna