Starý otec - poctivé slovenské potraviny

Prečo je biely mak zdravý?

27. 7. 2018

Biely mak – menej známy, prastarý slovenský druh maku, chuťou pripomínajúc orechov. V porovnaní s modrým makom sa vyznačuje vyšším obsahom minerálnych látok, najmä vápnika.

Vynikajúca pochúťka do koláčov, pečiva, k posypanu našich tradičných, či netradičných, sladkých či slaných jedál. Odporúčaný je aj pri intolerancii laktózy a pri alergii na mliečnu bielkovinu ako doplnenie vápnika. 

Vypestovaný a ručne zbieraný na Slovensku. 

 

Obsahuje:

Minerály

  • železo - hlavný význam železa spočíva v jeho prítomnosti v hemoglobíne a vo funkcii zabezpečovať prenos kyslíka z pľúc do celého organizmu, najmä do mozgu, ktorého činnosť by sa bez kyslíka v krátkom čase zastavila.
  • vápnik - je jednym z najdôležitejších minerálov v tele. Je základom zubov a kostí.
  • meď - často sa označuje za prvok krásy, pretože skrášľuje kožu a vlasy. Patrí k prvkom imunity, pretože posiľňuje telesnú imunitu.
  • zinok - tvorí jadro inzulínovej molekuly. Poruchy tohto mechanizmu spôsobujú jednu z najčastejších chorôb cukrovku.
  • draslík - udržuje správny krvný tlak a funkciu srdca.

 Vitamíny:

  • Vitamín C - je dôležitým antioxidantom, ktorý chráni telesné tkanivá a ostatné vitamíny. Je potrebný pre regulaciu normálneho telesného rastu, hojenie rán a reakcií na stres a stimuluje tvorbu bielych krviniek.
  • Vitamín B1 (Tiamin) - pomáha bunkam tela premieňať sacharidy na energiu a je nevyhnutný pre správnu funkciu srdca, svalov a nervového systému.
  • Vitamín B6 (Pyridoxín) - hra dôležitú úlohu v metabolizme červených krviniek, pri raste a vývoji kostry.

 

 


Filozofia
Starého
Otca

Starý Otec je sieť predajní s potravinami, ktorá si dala za cieľ ponúknuť svojim zákazníkom výlučne slovenské potraviny a to potraviny na Slovensku skutočne vyrobené, nie iba zabalené.

Slovensko produkuje množstvo skvelých produktov, na ktoré môžeme byť skutočne hrdí. Nechceme, aby zostávali neprávom v úzadí len preto, lebo nemajú takú marketingovú podporu, ako svetové značky.