Starý otec - poctivé slovenské potraviny

Posilnite si imunitu 100% šťavami

10. 10. 2018

100% šťava z arónie 

Bobule arónie majú vysoký obsah vitamínu C a antioxidantov – látok, ktoré zabraňujú poškodeniu buniek a spomaľujú proces starnutia. Pre svoju unikátnu tmavo purpurovú až čiernu farbu plodov (vysoký obsah fenolových zlúčenín, hlavne antokyánov) je predmetom záujmu mnohých vedcov.

Majú veľmi nízky obsah nasýtených tukov, cholesterolu a sodíka a vysoký obsah vitamínu A, B9, C, E, K a minerálov ako je vápnik, draslík, železo, jód, zinok a mangán.

Pri čom všetkom vám 100% štava z arónie pomôže?

Ochrana močových ciest: veľkým prínosom pravidelnej konzumácie aróniových bobúľ je udržanie dobrého zdravia močových ciest. Infekcia močových ciest je strašiakom miliónov ľudí na celom svete, ktorú spôsobuje baktéria Escherichia coli. V boji s problémami močových ciest sú známe predovšetkým brusnice, ale súčasné výsledky štúdií dokazujú, že látky obsiahnuté v arónií sú 5 až 10 násobne účinnejšie kvôli vyššej dávne kyseliny chinovej, ktoré ničí močový infekcie.

Zlepšenie krvného obehu a posilnenie ciev: bobule tohto ovocia zlepšujú krvný obeh, posilňujú krvné cievy a znižujú riziko srdcových ochorení a vznik infarktov. Voľné radikály sú príčinou rôznych ochorení v tele. Obsah fenolov v zrelých bobuliach dezinfikujú a regenerujú telo, podporujú hojenie rán, odstraňujú toxické látky, znižujú zápal, zlepšujú elasticitu krvných ciev a zabraňujú ich zaneseniu.

Prevencia a liečba cukrovky: z výsledkov niektorých štúdií vyplýva, že 100%-tná čerstvá šťava (bez pridaných cukrov, sladidiel a iných látok) výrazne znižujú hladinu cukru v krvi. Sú tiež vhodné pre ľudí, ktorý myslia na svoje zdravie a chcú sa cukrovke v budúcnosti vyhnúť.

Úprava a ochrana trávenia: pozitívny účinok purpurových bobúľ bol tiež v roku 2004 preukázaný pri liečbe žalúdočných problémov vrátane žalúdočných vredov a hnačky.

Posilnenie imunity: pri pravidelnom dopĺňaní aróniových bobúľ vo forme šťavy do jedálnička si môžete byť istí, že prechladnutie a chrípka sa tak skoro neukážu. Už domorodí Američania používali aróniu pri liečbe bežného nachladnutia. Bobule účinne bojujú proti baktériám, vírusom a celkovo podporuje imunitný systém vďaka svojim vysoko protizápalovým hodnotám, ktoré chránia bunky celého tela.


Filozofia
Starého
Otca

Starý Otec je sieť predajní s potravinami, ktorá si dala za cieľ ponúknuť svojim zákazníkom výlučne slovenské potraviny a to potraviny na Slovensku skutočne vyrobené, nie iba zabalené.

Slovensko produkuje množstvo skvelých produktov, na ktoré môžeme byť skutočne hrdí. Nechceme, aby zostávali neprávom v úzadí len preto, lebo nemajú takú marketingovú podporu, ako svetové značky.