Starý otec - poctivé slovenské potraviny

Čo som zas zjedol? Linecké špaldové koláčiky

10. 1. 2019

Janka testovala akúsi krabičku a mala ju v práci na stole. V krabičke boli linecké koláčiky – srdiečka z maslového lineckého cesta. Cieľom experimentu bolo zistiť, či sa krabička premastí.

Ale umiestnenie testu bolo pomerne nešťastné, lebo celá vedecká aparatúra ležala na dosah mojej ruky.

Nemôžem si pomôcť, ale toto špaldové linecké cesto, ktoré robí naša pekáreň, je dokonalé. A tak moje oči neustále blúdili k srdiečkam a ja som pod chvíľou strčil ruku do škatuľky a jedno si uchmatol. Darmo som si vravel: „Nechaj to byť, tu prebieha veda!“ - moja ruka nie a nie prestať.

Obecne nie som tak posadnutý špaldou, ako mnohí iní. Špaldové cestoviny vyslovene neznášam a špaldovú krupičnú kašu, ktorú mi sem tam podstrčí manželka, tiež zakaždým ofrflem. Dokonca už mi doma pripravila aj parenú knedľu urobenú z celozrnnej špaldovej múky. Bŕŕŕ. Všetky reči o tom, aká je špalda skvelá obilnina, považujem za povery. Špalda má lepku habakuk a jedinou jej výhodou oproti pšenici je výrazná oriešková chuť. Ale jej cena je vysoká.

Ale v tomto lineckom ceste, kde bol vyskúmaný tajný pomer celozrnnej a hladkej špaldovej múky a ako tuk samozrejme použité maslo, v tomto ceste je špalda dokonalá. K tomu jemne nakyslastý džem. Čo vám mám čo hovoriť. Totálna závislosť.

A Janka nechá páchať na mne atentáty podobného typu ako ten so srdiečkami neustále. Prídem do práce a na stole akýsi testovací mrežovník. Dokonalá, krásna, voňavá, lekvárová vec z tohto lineckého cesta. Pol dňa sme s chlapcami chodili okolo toho. Vydržali sme to do obeda. Po obede, keď sme sa vrátili do kancelárie, potrebovali sme jednoducho sladkú bodku. Museli sme mrežovník otestovať. Aspoň malý kúsoček. Napokon sme s Jožkom a Miškom nenápadne spráskali celú škatuľu tejto dokonalej veci.


Filozofia
Starého
Otca

Starý Otec je sieť predajní s potravinami, ktorá si dala za cieľ ponúknuť svojim zákazníkom výlučne slovenské potraviny a to potraviny na Slovensku skutočne vyrobené, nie iba zabalené.

Slovensko produkuje množstvo skvelých produktov, na ktoré môžeme byť skutočne hrdí. Nechceme, aby zostávali neprávom v úzadí len preto, lebo nemajú takú marketingovú podporu, ako svetové značky.