Starý otec - poctivé slovenské potraviny

Mäso a mäsové výrobky

Mäso a mäsové výrobky sú jednou z ťažiskových kategórii u Starého Otca. Ponúkame čerstvé chladené mäso hovädzie, bravčové, hydinové (vcelku aj časti) a vynikajúceho čerstvého sumčeka afrického z chovu v Hubiciach. Na niektorých predajniach nájdete v mraziacich boxoch aj mrazenú porcovanú hydinu (prsia, stehná, chrbty, pečienky) a takisto delikátne kusy diviny z revírového chovu (daniel, jeleň a muflón). Hovädzie a bravčové mäso pochádza z družstevných chovov a nie je umelo napichávané fosforečnanmi a vodou.

Starý Otec ponúka aj široký sortiment mäsových výrobkov. Či už sú to šunky (dusená, slovenská, hydinová, pražská), u ktorých obsah mäsa začína na 90%, tri druhy párkov, špekáčiky, zabíjačkový rad (jaternice, krvavnice, tlačenka), klasické údené mäsá (stehno, karé, krkovička), oravská slanina čerstvá aj sušená, niekoľko druhov klobás čerstvých aj sušených, päť druhov salám a veľké množstvo mäsových konzerv a paštét. Samostatnou kategóriou sú výrobky z mangalice (slanina, oškvarky, masť) a vajíčka od sliepok z voľného chovu.

O kvalite týchto produktov svedčí aj fakt, že všetky produkty okrem krvavničiek (ktoré obsahujú žemle) sú vhodné aj pre celiatikov.

Filozofia
Starého
Otca

Starý Otec je sieť predajní s potravinami, ktorá si dala za cieľ ponúknuť svojim zákazníkom výlučne slovenské potraviny a to potraviny na Slovensku skutočne vyrábané, nie iba zabalené. Slovensko produkuje množstvo skvelých produktov, na ktoré môžeme byť skutočne hrdí. Nechceme, aby zostávali neprávom v úzadí len preto, lebo nemajú takú marketingovú podporu, ako svetové značky.